• Glina ceramiczna masa rzeźbiarska 1,5 kg

23.37
szt. Do przechowalni
Szybka wysyłka w 48 h
Cena przesyłki 11.99
Paczkomaty InPost 11.99
Kurier 17
Dostępność 5 szt.
Waga 0.15 kg

 

  • 1,5 kg masy w opakowaniu

  • kolor szary 

  • gotowa do użycia 

 

Samoutwardzalna glina to doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych i pobudzenie własnej kreatywności. Jest to specyficzny rodzaj gliny, która od razu nadaje się do formowania. Doskonale nadaje się do modelowania, rzeźbienia, lepienia, kształtowania na toczku, odciskania i odlewania w formach gipsowych. Daje nieograniczoną liczbę możliwości przy tworzeniu oryginalnych miseczek, figurek, wazoników, koralików i wielu innych przedmiotów, które tylko będziemy chcieli własnoręcznie wyprodukować.

Glina, ze względu na łatwość obróbki plastycznej, jest przeznaczona do użytku dla każdego, niezależnie od wieku czy umiejętności. Z pewnością okaże się odpowiednia dla początkujących, jak i tych, którzy nabyli już pewne doświadczenie w rzeźbieniu z gliny. Jest również doskonałym sposobem na twórczą zabawę dla dziecka, przy której będzie ono rozwijało swoją kreatywność i nabywało nowych umiejętności. 

Opakowanie gliny to również niebanalny pomysł na prezent. Jest w nim wystarczająca ilość na tworzenie pierwszych dzieł, co może zapoczątkować nowe hobby. Prace kreatywne są bardzo zajmujące, a efekty finalne niezwykle satysfakcjonujące. Warto sprawdzić samemu czy nie jest to zajęcie, które okaże się być naszym hobby. 

Glina schnie około 24 godzin. Po upływie tego czasu nadaje się do malowania i dowolnego ozdabiania, według potrzeb bądź poddać procesowi wypalania w temperaturze 850-1070°C . Aby wygładzić powierzchnię lub łączyć poszczególne elementy masy należy ją zwilżyć odrobiną wody. Jej dodatek sprawia, że masa jest bardziej plastyczna i łatwiejsza w modelowaniu. 

Po otwarciu należy przechowywać w szczelnym, wilgotnym opakowaniu w temperaturze pokojowej.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.